На олімпі КМАН: обласний етап

15.07.2022

Спеціалізована школа №173 м. Києва з гордістю вітає ученицю 8-А класу Рубанік Ксенію, наймолодшу учасницю ІІІ етапу Конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, відділення «Хімія та біологія». У наш непростий час вона не лише не втратили бажання навчатися, проводити дослідження, а знайшли в собі сили підготуватись та захистити свою роботу перед журі та поділитися з нами, шкільною громадою, враженнями про отриманий на конкурсі життєвий досвід.

Тема наукової роботи Ксенії надскладна: «Симбіотична мікробіота та її зв’язок з розвитком захворювань людини», яку вона написала під керівництвом наукового керівника, завідувача кафедри мікробіології та імунології ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, д.б.н., професора Сківка Л.М. та педагогічного керівника Шемовньової Лариси Олександрівни, вчителя біології спеціалізованої школи №173.

Подаємо анотацію до роботи Ксенії.

«Експериментальні дослідження та клінічні спостереження останніх років переконливо доводять взаємозв’язок між порушеннями кількісних та видових характеристик симбіотичної мікробіоти людини і розвитком багатьох захворювань. Розвиток сучасних методів молекулярної мікробіології дозволив значно розширити існуючі уявлення щодо присутності, кількісних показників та різноманіття нормобіоти у різних ділянках тіла людини. У роботі наведено аналіз та узагальнення сучасних літературних даних щодо колонізації тіла людини симбіотичними мікроорганізмами: кількісних показників і показників різноманіття мікробіоти. Окреслено та узагальнено механізми позитивного впливу симбіотичних мікроорганізмів на функціонування органів і метаболічних систем людського організму. Розглянуто взаємозв’язок розладів симбіотичної мікробіоти з розвитком найпоширеніших запальних захворювань людини. У результаті проведеного літературного дослідження виокремлено недосліджені аспекти симбіотичних взаємовідносин макроорганізму з нормобіотою».

Наукової наснаги тобі, Ксеніє, на олімпі КМАН!