З Днем Соборності, Україно!

22.01.2020

Сьогодні, 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

В українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць. Так, саме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав - УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій, - в єдину соборну Українську державу.

Усвідомлюючи важливість збереження української єдності, учні та вчителі спеціалізованої школи № 173 натхненно розпочали навчальний день з виконання Гімну України. Стимулюванням інтересу до минулого, до традицій, до звичаїв нашого народу стала етнографічна вітальня «Ремесла України», створена учнями 6-7 класів,  та вернісаж юних фітодизайнерів «Соборна Україна одна на всіх» з 1-5 класів. Низка виховних годин у класах «Твоєю силою, волею, словом» переконала школярів у бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.