Шевченківський тиждень

З нагоди 205-річчя Т.Г.Шевченка у спеціалізованій школі № 173 проведено Шевченківський тиждень, що складався із заходів, спрямованих на вшанування пам’яті Великого Кобзаря.

5 березня 2019 року перед учнями 9-х класів П. П. Засенко, шевченкознавець, член Спілки письменників України, виступив з інформацією про місця перебування Т. Шевченка в Україні (зустріч підготовлена письменницею Ковальчук І.Г.)

6 березня 2019 року учні 1-11 класів долучилися до виставки художніх робіт «Вінок Шевченківських поезій» до дня народження Великого Кобзаря.

7 березня 2019 року бібліотекарем школи Виноградовою Г. було проведено виставку «Кобзарів» Т. Шевченка «Вічний, як народ» – унікальних, різних років видання. Книги підготували учні школи.

Шевченківський тиждень завершився імпрезою «У тієї Катерини …», у якій взяли участь 8-10 класи. На святі учасниками було порушено питання ідеальності жіночого образу у творчості Шевченка. Зі сторінок Шевченкового «Кобзаря» сходять до нас дивовижні жіночі образи, але, на жаль, обездолені. Поет милується красою Причинної, Утопленої, Русалки, Мар’яни-черниці, Ярославни. Жорстокий світ нівечить душі жінок. Чому їхні долі такі трагічні? За умови кріпаччини жінка не може бути щасливою. Твори Кобзаря вчать бути, перш за все, Людиною, яка не бажатиме зла іншому. І, звичайно, кожним рядочком своєї поезії Шевченко закликає: «Люди! Бережіть жінок! Даруйте їм любов і щастя!».