Нарколог у школі

5 квітня 2019 року у спеціалізованій школі № 173 розпочався цикл профілактичних бесід фахівців з учнями (організатор – шкільний психолог Алісімчик Т. О.). Лікар-нарколог Київської міської наркологічної клінічної лікарні «Соціотерапія» Придатко Оксана Ростиславівна у доступній формі розповіла восьмикласникам про ризики і небезпеки, пов’язані з вживанням наркотиків, навела конкретні приклади з досвіду роботи.

Сподіваємося, учні зуміли оцінити переваги здорового способу життя, адже від важких наркотиків в Україні щороку помирає 10 тисяч людей. Найстрашніше те, що саме зараз наркотики активно поширюється серед найвразливіших – школярів. Через мережі Facebook та у ЗМІ стало відомо, що вже як півроку українські школи «атакують» наркотики «суниця» — найновіший «тренд» серед школярів. «Цукерки» містять наркотичну речовину і запаковані в блістер. Вони бувають зі смаком суниці, від чого й отримали назву, а також зі смаком лимона. Для підсилення ефекту, за словами школярів, ці наркотики запивають… олією.  Злочинці роздають дітям такі «льодяники» для початку безкоштовно, на перерві, найчастіше – в загальновідомих шкільних «кулуарах». План – теж старий, як світ: викликати залежність і бажання придбати уже за гроші.

«Суниця» — не єдиний вид наркотиків, що нині у широкому обігу серед школярів. «Спайси», «солі», «марки» — ці психотропи почали з’являтися ще роки три тому і поширилися серед підлітків за схожою схемою по всій Україні.

Як такі психотропи діють на дитячий організм? Найжахливіше. Оскільки дитяча психіка ще нестабільна, відбувається її максимальне руйнування. У дітей виникають найтяжчі шизофренічні психози з мареннями, галюцинаціями, порушенням роботи вищої нервової діяльності, що дуже складно лікується і дуже часто призводить до інвалідності. Поведінка дитини, яка вживала психостимулятори, явно відрізняється від звичної: в неї настає збудження, розширюються зіниці, з’являється агресивність, галюцинації тощо. Потрібно дуже швидко реагувати на ці прояви і одразу звертатися до спеціалістів.