Міжнародне партнерство

Протягом лютого-березня 2018-2019 н.р. у рамках міжнародного співробітництва у школі було організовано низку заходів англійською мовою.

4 лютого стажери міжнародної молодіжної громадської організації АЙСЕК з Туреччини Ozge Coskuner та Cihan Yardimci провели ряд занять англійською мовою для учнів 8-11 класів, на яких познайомили дітей з глобальними цілями сталого розвитку ООН на 2015-2030 рр., привернувши особливу увагу підлітків до питань екології та споживання природних багатств. Найактивнішими учасниками, за оцінкою гостей, були 9-А, 9-Г та 10-А класи. Стажери, залучивши дітей до рольової гри, продемонстрували старшокласникам, як людина недбайливо використовує природні ресурси.

13 лютого вчителі англійської мови Вітковська Л.В. і Рубанік Т.М. та учні 9-А, 9-Г класу вдруге провели Скайп-урок зі школою-партнером з м. Тбілісі (Грузія), присвячений Дню Святого Валентина. Учні обох шкіл англійською мовою називали відомі пари з кінофільмів та мультфільмів, презентували історії кохання з літератури та історії своєї культури, виконували пісні про кохання українською та грузинською мовами. Наші учні розповіли трагічну історію кохання українських Ромео та Джульєтти з Гуцульщини – Марічки та Івана з відомого твору М.Коцюбинського «Тіні забутих предків», а пісня з кінофільму Сергія Параджанова «Вербовая дощечка» у виконанні учениці 6-го класу Поліщук Софії викликало неабияке захоплення у грузинських учнів та вчителів. На завершення школярі провели короткий мовний майстер-клас, під час якого навчилися казати I love you грузинською та українською мовами. Директор грузинської школи Тамар Чантладзе висловила сподівання на продовження традиції онлайн-уроків між школами-партнерами.

21 лютого старшокласники взяли участь в проекті PROMETHE-U.S., метою якого є підвищення обізнаності молоді у перевагах технічних та екологічних професій для успішного розвитку української економіки. Власним досвідом з учнями поділилася експерт, еколог-інженер зі Швейцарії Флора Конте. Цікавою частиною цього змістовного, інформативного заняття була робота у групах над тематичними проектами щодо екологічних проблем у різних сферах життєдіяльності людей та шляхів їх вирішення.

28 березня волонтери GoCamp з Великої Британії відвідали нашу школу. Це молоді науковці з Англії та Шотландії, які є учасниками програми ядерних досліджень у сфері атомної промисловості. В Україні вони вивчали наслідки Чорнобильської катастрофи. Під час зустрічі з учнями 7-11 класів розповіли про історію та географію Британії, про себе, свій досвід, спростувавши деякі стереотипи щодо характеру та звичок британців, відповіли на велику кількість запитань про британську систему освіти, визначні місця, про королівську родину, популярні види розваг та про спорт у Британії, поділилися враженнями про Україну та українців.