День української писемності та мови

23.11.2021

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем це день вшанування пам'яті преподобного Нестора Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила й Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

9 листопада за традицією проводиться наймасовіший флешмоб осені – Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Учні й вчителі спеціалізованої школи № 173, незважаючи на карантинні обмеження та дистанційне навчання, теж долучилися до написання радіодиктанту. Адміністрацією школи були організовані zoom-конференції, під час яких усі охочі вихованці і викладачі закладу освіти мали можливість написати диктант і перевірити свої знання рідної мови.

Напередодні Дня писемності і української мови здобувачі освіти 1-11 класів та викладачі взяли участь у загальношкільному онлайн-проєкті «Я говорю українською».

День української писемності та мови справжнє свято для кожного українця, яке нагадує нам про красу рідної мови, дарує чудовий настрій та дає можливість відчути єдність українського народу.