День професій

11.02.2020

В Україні є потреба у проведенні якісної профорієнтаційної роботи серед молоді. За даними соціологічного дослідження «Молодь України-2019», 50% молоді працюють не за своїм фахом і майже третина хоче змінити професію, що її обрала раніше. Тож тема профорієнтації та свідомого вибору професій надважлива для України.

Педагогічний колектив спеціалізованої школи № 173 провідним завданням школи вважає  допомогу дитині у  виборі майбутньої професії. З 2018 року реалізовує спільно з батьківською громадою загальношкільний  освітній проєкт «День професій», у рамках якого 31 січня 2020 року було проведено соціально-психологічною службою анкетування, розвивальні тренінги про різні професії для учнів 9-х класів, класними керівниками 1-11 класів розроблено заняття із запрошенням батьків-фахівців (1-А родина Григорчуків (стоматологія), 6-В Карпова О. (кулінарія), 7-Б Лях В. (перукарське мистецтво), 4-А Нестеренко Г. (викладацька справа), 9-А Клюс Ю. (математика), 10-А,Б Бондаренко О. (ракетобудування), 6-Г Сичова Г. (стоматологія), 2-Г, 4-Б Федас Н. (куховарство), 2-В Колодій Ю. (медицина), 6-Б Сім Ю. (куховарство), 4-В Жайворонок П. (пожежна справа), 7-В Терещенко О. (юриспруденція), 7-Г Грішило А. (байєрство)), які ділилися тонкощами своєї професії, або запропоновано відвідування музеїв (5-А, 5-В), адміністрацією школи було підготовлено для старшокласників зустрічі та майстер-класи із представниками ВНЗ, як-от: НАУ, НАВС, Європейським університетом, НМУ імені О.Богомольця, НПУ імені М.Драгоманова. Тематичні заняття з серцево-легеневої реанімації для учнів 10-х класів та команди джур «Соколи» провели студенти-педіатри 3 курсу НМУ, а 9-В клас разом із викладачами ДНЗ «Центр професійної освіти інформаційних технологій, поліграфії та дизайну м.Києва» спробував себе у видавничо-поліграфічній справі.

День професій пройшов інформативно, всі учасники залишилися задоволеними, одержавши нові знання.

Фотозвіт тут