Батурин-гетьманська столиця

Напередодні Дня українського козацтва учні 7-х класів (кл.кер. Баленко Т. К., Шевченко В. М., Ямпольська Н. Ю, Мащенко Л. І.) відвідали гетьманську резиденцію – Батурин, який  був заснований у 1575 р. як столиця автономної Лівобережної України. Під час цієї екскурсії учні дізналися про розквіт Батурина як козацької столиці за гетьмана І. Мазепи, про його спробу створити незалежну державу - Україну.

З 1994 року тут знаходиться Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця». Батурин, як Фенікс, руйнувався і піднімався знову.

Розкішною виявилася Воскресенська церква, усипальниця Кирила Розумовського - одного з найбагатших людей в Росії, найбільшого землевласника в Україні, останнього Гетьмана України. Цікавим було  відвідування будинку Генерального судді Кочубея.

Батурин є еталонною пам'яткою археології козацької доби, культурний шар якої за ступенем насиченості та інформативності не має собі рівних в Україні.