Адаптація п’ятикласників

18.11.2020

Перехід із початкової школи до основної пов’язаний із внесенням змін у динамічні стереотипи спілкування, діяльності. Цей досить тривалий процес, пов’язаний зі значним навантаженням на всі системи організму, називається адаптацією. 5-й клас – це період адаптації – пристосування до нових умов чи вимог середовища.

У 5-му класі діти переходять до нової системи навчання: «класний керівник – учителі-предметники». Більшість дітей переживає цю подію як важливий крок у своєму житті. Деякі пишаються тим, що вони подорослішали, інші мріють розпочати «нове життя».

Незважаючи на таку гадану дорослість, п'ятикласник потребує ненав'язливого контролю, підтримки та допомоги, оскільки не завжди може сам зорієнтуватися в нових вимогах шкільного життя.

Саме тому адміністрація закладу освіти, вчителі-предметники, класні керівники, соціально-психологічна служба допомагають дітям, знайомлячись на педагогічних консиліумах з особливостями кожного вихованця (джерело – перші вчителі), презентуючи на батьківських зустрічах вимоги до вивчення навчальних предметів, проводячи психологічні тренінги, виховні заходи, контролюючи рівень проведених уроків, обережно оцінюючи навчальні можливості учнів (у вересні вербальне оцінювання) тощо.

Успішна адаптація учнів 5-х класів до навчання в основній школі можлива за умови цілеспрямованої координації дій учителів, їхнього професіоналізму і досвідченості.