16 днів проти насильства

02.12.2019

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в  спеціалізованій школі № 173 акція стартувала 25 листопада. Курсанти НАВСу, члени «Юридичної клініки», провели низку занять, спрямованих на запобігання насилля в учнівському середовищі, а класні керівники разом з вихованцями зичили один одному гараздів, створюючи «Дерево друзів». До речі, таке «дерево» виготовили й вчителі-предметники. Лідери учнівського самоврядування виступили з пропозицією про проведення вернісажу стіннівок «З класом класно» і відразу його реалізували. Дружньо жити весело!

Основними завданнями акції є привернення уваги шкільноти до проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків; активізація партнерського руху; налагодження дружніх взаємовідносин; формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Дата початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства щодо жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює такі важливі дати:

• 25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
  • 1 грудня - Всесвітній  день боротьби зі СНІДом