Про дифтерію

30.10.2019

24.10.2019 у місті Києві зареєстровано випадок захворювання на дифтерію учня ліцею № 303. При епідрозслідуванні встановлено, що дитина не щеплена через відмову батьків.

Шановні батьки!
З метою недопущення ускладнення епідемічної ситуації з дифтерії у навчальних закладах пропонуємо вивчити питання профілактики дифтерії. Просимо звернути увагу на пряму норму Закону, яка встановлює обов’язковість профілактичних щеплень і заборону відвідувати заклад невакцинованим дітям. Так, відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов’язковими і включаються до календаря щеплень.

Згідно статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.