Про школу

10.02.2018

Вітаємо на сайті нашої спеціалізованої школи №173 м. Києва з поглибленим вивченням англійської мови – сучасного навчального закладу, що є світом знань, гармонії та любові, в якому приємно вчитись і  працювати. За всю історію свого існування педагоги школи з честю виконували свій обов’язок – навчати і виховувати національну еліту, формувати різнобічно розвинену і соціально активну особистість. Педагогічний колектив допомагає учням не тільки здобути міцні знання, а ще відкриває чарівний світ науки та знань, робить все для того, щоб шкільні роки промайнули з радістю та приємними згадками про спортивні свята, подорожі, веселі хвилини позакласного життя, захопливі миті відкриттів та наукової роботи. Активна співпраця адміністрації спеціалізованої школи, педагогічного колективу, учнівського самоврядування, загальношкільної батьківської ради забезпечує успішне вирішення цих завдань. Маємо надію, що відвідувачі сайту знайдуть на його сторінках багато корисної і цікавої інформації, дізнаються про історію і сьогодення школи, про досягнення, організацію навчального процесу і громадське життя і, звичайно, про людей, які тут працюють і навчаються.

Історія спеціалізованої школи №173

Середня загальноосвітня школа №173 відкрилася 1 вересня 1961 року і була розрахована на 600 місць для учнів 10-11 класів. До 1991 року носила ім’я В.Я. Чубаря. У 1967 році школа отримала статус фізико-математичної.

У 1985 році була здійснена добудова на 420 місць, кабінетів обчислювальної техніки і природознавчого циклу. У цьому ж році було створено шкільний обчислювальний центр, що дозволило перейти на профільне вивчення основ інформатики та програмування. На базі обчислювального центру школа брала участь у експериментальних проектах «Пілотної школи» та прикладної економіки. На базі школи №173 Міністерство освіти проводило цілий ряд педагогічних експериментів. Центральний і міський інститути вдосконалення кваліфікації вчителів і керівних кадрів організовували тут заняття-семінари. Школа входила до складу шкіл, які відвідували делегації з різних союзних республік колишнього СРСР та іноземні делегації з США, Великої Британії, Франції, ФРН. З 1970 року школа підтримує тісні зв’язки з Національним авіаційним університетом (Київський інститут інженерів цивільної авіації). На базі школи працювали профільні класи цього ВНЗ.

З 1998 року школа має статус спеціалізованої з поглибленим вивченням англійської мови.

У спеціалізованій школі №173 поглиблено вивчається англійська мова з 1 класу, друга мова, німецька або польська, вивчається з 5 класу. Працюючи за сучасними навчальними комплексами видавництва “Pearson”, впроваджуюючи на уроках новітні технології, вчителі англійської мови здійснюють підготовку учнів до ЗНО уже з 3 класу.

Заклад освіти тісно співпрацює з міжнародною молодіжною організацією AIESEK, з організацією GoCamp.

З 2014 року у спеціалізованій школі № 173 запроваджено Всеукраїнський науково-методичний проект «Інтелект України», сутність якого полягає не в насичені дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, розвитку пізнавальних процесів, якостей особистості школяра.

З 2015 року введено експериментальне вивчення двох іноземних мов з 1 класу – англійської та німецької.

З 2016 року учні 10-11 класів мають можливість поглиблено вивчати не лише англійську мову, а й будь-який предмет на вибір за системою мультипрофільного навчання.

Завдяки освітній організації «Легіон зірок» у приміщеннях школи працюють підготовчі групи для майбутніх першокласників «Зернятко». На цікавих заняттях діти розвивають необхідні знання і навички, навчаються бути частиною колективу, почуватися впевнено, психологічно та емоційно готуються до важливого етапу життя – навчання у школі.

З метою забезпечення стабільності у взаємодії школи з сім’єю педагогічний колектив працює над удосконаленням підходів до роботи з родинами та розвитком партнерських стосунків між школою та сім’єю. Колективний творчий пошук педагогічного та батьківського колективів направлений на створення середовища педагогічного партнерства, де яскраво демонструється, що тільки в тісному співробітництві педагогів, батьків та дітей можна досягти успіхів у вихованні та розвитку дітей.

У 2016-2017 н.р. було запроваджено проект «Будуємо мости партнерства», спрямований на створення сприятливих соціальних умов для поєднання зусиль сім’ї та школи щодо формування особистості свідомих громадян своєї держави. План реалізації вищеназваного проекту передбачає низку заходів: вибори загальношкільної батьківської ради, проведення батьківських «круглих столів», батьківського всеобучу, батьківських конференцій, Відкритих родинних студій, днів самоврядування, відзначення знаменних і пам’ятних дат, організацію волонтерського руху, екологічних акцій.

Спеціалізована школа № 173 стала місцем, де навчають баскетбольній майстерності, виховують зірок та просто люблять спорт. Спеціалізована школа № 173 – дім БАМГу (ДЮСШ 12, ДЮСШ 5). Баскетбольна академія молодих гравців утримує дитячо-юнацькі команди всіх вікових категорій, починаючи з команди 7-8-річних дітей та закінчуючи 18-річними юнаками, які, пройшовши серйозний відбір та багато тренувань, навчально-тренувальних зборів, змагань та ігор, стають кандидатами на перехід в професійний баскетбол.

Спеціалізована школа № 173 має розгалужену мережу гуртків (мас-медіа, бальні танці, ляльковий театр, стрілковий, футбол, математичний, креслення, хоровий спів), в яких заняття проводять як шкільні вчителі, так і викладачі Центру дитячої та юнацької творчості Солом’янського району м.Києва.

Цю сторінку відвідували: 7963 раза(-ів)