Звіт Ради врядування за 2013-2014 н.р.

Про роботу учнівського самоврядування

протягом 2013-2014 н.р.

На виконання Конституції України (ст. 36, 37, 52), Закону «Про позашкільну освіту» (2002р.), Листа МОН «Про розвиток органів учнівського врядування» (від 07.12.2009 N1/9-850), Листа МОН «Про перспективи розвитку органів учнівського самоврядування в умовах динамічних суспільних змін» (від 08.12.2010 N1/9-892), Листа Міністерства № 1/9-742 від 12.10.2012 «Про підсумки проведення збору лідерів учнівського самоврядування», Закону «Про освіту» (1999р.), Статуту шкільного врядування, річного плану школи у 2013-2014 н.р. педагогічний колектив школи продовжив роботу з учнівським самоврядуванням «Сяйво», яке направляє до пошуку шляхів, оцінок, позицій життєвої активності дитини, передбачали формування цінностей і ставлень особистості до себе і людей, суспільства і держави, природи і здоров'я, праці та мистецтва.

          Протягом 2013-2014 н.р. проводилися засідання Ради учнівського врядування, на яких проходило навчання лідерів класів, їх спілкування, що сприяло підвищенню соціальної активності, вихованню духовності та культури, розвитку демократичних форм взаємодії учасників навчально-виховного процесу, зокрема тренінги «Психологія лідера», «Як вести за собою». Радою учнівського врядування було визначено найбільш ефективні форми роботи: ігри, просвітницькі тренінги, «круглі столи», форуми, майстер-класи, тематичні діалоги, конкурси малюнків та фотовернісажі. Найдієвішою у школі залишається експрес-інформація («Україна у паростках надій» (8-11 кл.), «Хроніка подій 1941-1943 рр.» (1-11 кл.), «Тернистий шлях додому!» (9-11 кл.), «Права та обов’язки дітей в мережі Інтернет» (5-11 кл.), «Спочатку було Слово…» (1-11 кл.), «Історія великих страждань» (1-11 кл.), «Дзвони Чорнобиля» (1-11 кл.), «До Всесвітнього дня Землі» (1-11 кл.), «Святий обов’язок» (1-11 кл.)). Всі форми і методи роботи спрямовані на формування світогляду, моральних цінностей, утвердження патріотизму та духовності юного покоління.

          Шкільна рада самоврядування «Сяйво» у рамках місячника безпеки дорожнього руху (вересень) провела гру-квест «Місто пішоходів» (2-4 кл.), велозмагання (5-7 кл.) та акцію «Юне покоління за безпеку дорожнього руху» (8-11 кл.) за участі інспектора з дізнання відділу ДАІ Солом’янського району Поліщука В.С. (3 вересня 2013 рік) та старшого інспектора Солом’янського РУГУ МВС України Іванової О.Ю. (19 вересня 2013 рік).

          На виконання Указу Президента про Рік творчості, з метою виховання естетичного сприйняття навколишнього світу, залучення школярів до роботи з природними матеріалами та прищеплення любові до мистецтва, Радою було ініційовано проведення низки заходів: виставка поробок «Злет людського духу» (1-4 кл.), концертна програма до Дня вчителя під назвою «Листівки вдячності», загальношкільна акція «Годівничка для птахів», святкові новорічні програми «Мандри Олє Лукойє» (5-7 кл.), «Снігові пригоди» (8-11 кл.), історії любові «Віч-на-віч із коханням» (8-11 кл.) до Дня закоханих.

На виконання Указу Президента про Рік Тараса Шевченка та на знак вшанування Кобзаря у школі 28 лютого 2014 р. відбулася загальношкільна літературно-музична композиція «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», спроектована Радою врядування.

За допомоги Ради врядування шкільна громада взяла участь у благодійних акціях, як-от: допомога дитячому будинку «Малятко», інтернату у с.Циблі Переяслав-Хмельницького району та «Солдату на добру згадку».

          Під час Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильстсва» лідери класів під керівництвом Ради врядування підготували усний журнал «Стандарти Конвенції ООН про права дитини» (9-11 кл.), виставку стіннівок «Не допусти над собою насилля ВІЛ/СНІДу» (8-11 кл.), правознавчу театралізацію для початківців «Права дітей», провели акцію «За кожне життя разом» (5-11 кл.).

          У рамках тижня здоров’я Радою було запроваджено проект «Ми не байдужі», спрямованому на виховання та розвиток здорового способу життя, убезпечення учнів від можливого захворювання на СНІД. Проект реалізували кількома етапами: виставка малюнків учнів початкової школи «Здоровим бути здорово», колажі учнів середньої ланки «Небезпека незнання», загальношкільне свято «Казка вчить: нам здоровими треба жить». З метою активізації роботи з пропаганди здорового способу життя серед учнівської молоді були проведені до Всесвітнього дня здоров’я конкурс «Танцювальний портал» (5-10 кл.), презентація файлів із класного портфоліо «Світ моїх спортивних захоплень» (1-11 кл.) та агітконцерт «Шкільництво за здоров’я!» (3-4, 8,10 кл.)

Рада шкільного самоврядування дбає про громадянсько-патріотичне виховання. З цією метою виготовили святкові листівки ветеранам і мешканцям мікрорайону з нагоди 70-річчя визволення Києва та 69-річчя Великої Перемоги, розробили проекти «Імена героїв у назвах вулиць» (1-11 кл.) та «Місто в солдатській шинелі» (9-11 кл.). Лідери 7-8 класів та учнів 11 класів брали участь у загальноміській Вахті пам'яті, що проходила у Парку Слави біля пам'ятника Невідомому солдату. Шкільна громада відзначила День Перемоги конкурсною програмою «Дві зірки». Перемогу у номінації «Найкращий голос школи» здобули учитель математики Мащенко Л. І. та учениця 10-А Мендрик Діана.

Поетична вітальня «Крути: честь і кров» (1-11 кл.) нікого не залишила байдужим. З нагоди 25-ї річниці виведення радянських військ із Афганістану Рада старшокласників ініціювала військово-спортивні змагання «Бойове братство» (9 кл.).

Щоб залучити учнів молодшої та середньої школи до систематичних занять фізичною культурою і спортом, до зміцнення здоров’я, з метою популяризації рухливих ігор, забав, збереження традицій українського козацтва у школі відбулися козацькі розваги «Гей ви, хлопці — славні запорожці», де змагались учні третіх та сьомих класів.

          Завдяки ініціативі лідера учнівського врядування Мірошниченко В. (11-А кл.), активності Ради врядування колектив школи брав активну участь у районних інтелектуальних шоу, змаганнях, присвячених 200-річчю від дня народження Шевченка, що проходили на базі ЦДЮТ, ПДЮТ Солом'янського району ( 7 кл. - І місце, 6 кл. - ІІІ місце, 8 кл. – учасники), у конкурсах: «Намисто Роксолани» (Данилкович А., 9-А кл., відбірковий етап), «Нащадки славетних лицарів» (Куксінський М., 10-А кл., ІІ місце) «Київський вальс» (11-Б кл., І місце), «Молодь обирає здоровий спосіб життя» (8-В кл., міський етап), «А ми удвох» (Пашкевич М. (11-Б) та Калістов М. (10-А), відбірковий етап), гра «Мистецька фортеця» (9 кл.; І місце у номінації «Джерело орфоепії»).

Насиченим та змістовним був цього навчального року і День учнівського врядування (6 грудня 2013 року), який дозволив залучити до активної діяльності багатьох учнів і сприяв формуванню здатності до самореалізації, самоорганізації.

Рада врядування тісно співпрацює з батьківським та педагогічним колективами. Форум «Ціннісні засади роботи шкільного «Трикутника», який відбувся з нагоди 15-річчя київського «Трикутника» 16 січня 2014 року, започаткованого Б. Жебровським у 1998 році, засвідчив громадську активність лідерів класів.

Наприкінці березня відбулися вибори нового загальношкільного лідера Ради старшокласників. Новим очільником Ради врядування «Сяйво» обрали Матвєєва В. (8-Б). Перевибори шкільного лідера засвідчили про готовність учнів до висловлення власної громадянської позиції.

          Самоврядування – це безперервний процес залучення учнів до суспільних справ. Учнівське самоврядування робить життя школи змістовним, насиченим, цікавим. Маючи діючу модель учнівського самоврядування, наша школа, не тільки дає знання, а й виховує людину в дусі патріотизму, вчить добру, порядності, відповідальністі, ініціативності, взаємопідтримці.

      

Національна гаряча лінія   Національна гаряча лінія  

Контактна інформація

пр. Відрадний, 20
Україна, Київ

044 497 20 86

school173@ukr.net